Rita

Rita (nr karty 143/16) trafiła do schroniska 4 lata temu z okolic Słupna, gdzie znaleziono ją błąkającą się samotnie. Ma ok. 13 lat i jest sunią średniej wielkości. Jest cudowna, radosna, kochana, przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Bardzo się cieszy na widok człowieka. Daje buziaki, sama podaje łapkę i nie chodzi jej wtedy o smaczki – człowiek jest dla niej ważniejszy od nich.

Chętnie biegnie podekscytowana na spacerek; ładnie chodzi na smyczy; lubi tarzać się na trawie… Uwielbia głaskanie a gdy się przestaje, to dopomina się o więcej, o czym daje znać, przytulając się mocno. Widać, że Rita jest bardzo spragniona uczucia – urocza z niej przytulanka… Mieszka w boksie z kolegą, Seniorkiem, dzięki czemu pewnie nie czuje się taka samotna.

Jej piękne, kudłate futerko wymaga czesania ale to nie problem, bo bardzo to lubi. Rita jest bardzo grzeczna i spokojna. Jest również przyjaźnie nastawiona do piesków – wita się z nimi, merdając ogonkiem. To wyjątkowo kochana sunia ale w jej oczkach widać smutek i zmęczenie Nie wiemy dokładnie jak wyglądało jej życie ale na pewno nie było jej lekko. Potrzebuje kogoś z wielkim sercem, potrzebuje najlepszego domku, gdzie będzie kochana i bezpieczna.

Rita zwróciła Twoją uwagę? Możesz ją poznać! Zapraszamy do schroniska 

Nr do schroniska: 24 262 47 99

Nr do wolontariuszek opiekujących się Ritą: Ewa – 500 439 288; Jadzia – 602 120 083